Чи важливо читати книжки?
- Елена Пляко
- 2 февр. 2022 г.
- 2 мин. чтения
Обновлено: 13 февр. 2022 г.

Здавалась би, нудна тема, навіщо про неї говорити, бо вона вже занадто вичерпала себе. Згадайте, скільки разів вам казали про це батьки, родичі чи навіть деякі вчителі у ліцеї. Тикали носом та ставили у приклад людину, що читала поряд, неважливо яку, але книжку. У мене, наприклад, була ідентична ситуація, і хоча я не почувала себе після цього якоюсь ображеною чи приниженою, але дуже відчувалося, що хотіли зробити саме так. Цінувався сам факт читання, а не якість книги.
Ми живемо у час, коли інформація поглинається дуже швидко, при чому настільки різнопланова, що інколи не встигаєш її зрозуміти, не тільки дізнатися. У кожного з нас в кишені лежить маленький носій терабайтів інформації, яка є нам доступною хоча б в інтернеті. Тому зараз не виникає такої потреби користуватися енциклопедіями як раніше. Фільми – невід’ємна частина сучасного життя, яка є чудовим способом провести вільний час. Цікаві герої, ефекти, сюжетні повороти, які можна прослідкувати очима, не напружуючи фантазію та мозок. Це зараз була не догана, а просто констатація факту, якщо що. Безсумнівно, ми всі стали залежними від цього колообігу різноманітних подій та явищ, вони змінюють один одного постійно. А книжки зараз виступають більш тяжчим способом для її отримання. Та й багато книжок зараз робляться просто для бізнесу. Не пишуться, не створюються, а саме робляться, як конвеєр – матеріал для прибутку. Невідомо що краще.
Проте не все так погано, як може здаватися. Нам до сих пір доступні витвори книжкового мистецтва, що представляють різні галузі культури. Книжки для підлітків, для дорослих, про філософію та інші науки, дитячі книжки – велике різноманіття, вікові рамки якого повинні стиратися. Бо для кожного є доступною своя література. Читання повинно бути не як покарання, а як задоволення, що принесе вам тільки радість. Звичайно, можна розвиватися у різних галузях і без книжок чи читати не класику, це необов’язково, на мою думку. Взагалі декому важко зрозуміти важкі твори, особливо зараз, бо над ними треба багато думати, вони поглинаються набагато важче, ніж звичайні лайтові книги, але кому як.
Тож, як ми вияснили – книги у наш час не є обов’язковим показником людської освіченості, яка допоможе спілкуватися з людьми та нормально функціонувати у суспільстві. Але я б особисто порадила вам іноді відриватися від інформаційного фаст фуду і все ж таки поглинати свіжу корисну й не менш цікаву інформацію.
Kommentare