top of page

НАСКІЛЬКИ ЕКОЛОГІЧНЕ ШТУЧНЕ ХУТРО?

  • Фото автора: МКЛ
    МКЛ
  • 4 мая 2021 г.
  • 2 мин. чтения

Щороку з наближенням холодів перед прекрасною половиною людства постає питання: як одягнутися тепло, але при цьому стильно; як виглядати елегантно і відчувати себе при цьому комфортно? Хутряні вироби є модним трендом і предметом розкоші. Але кілька останніх сезонів багато іменитих модних будинків зовсім відмовилися від використання натурального хутра на користь штучного.


І я цьому рада, бо переконана, що необхідно припинити експлуатацію й убивство тварин заради виробництва натурального хутра.


Крім того, питання екології у сучасному світі є однією з найголовніших проблем, які намагаються вирішити усі вчені на планеті. Індустрія моди у цьому питанні не стала виключенням. Задля збереження природного середовища люди відмовилися від неякісних синтетичних матеріалів та почали виробляти натуральний одяг. Але наскільки екологічне натуральне хутро?


Хутрові ферми – це не лише не етично, а ще й дуже не екологічно. Їх відходи забруднюють воду, повітря й ґрунти. Також хутро часто обробляється шкідливими для людського організму токсичними хімікатами. Під час виробництва страждають люди, що працюють у дуже важких умовах, а також ті, хто живе поруч з такими фермами.


У далекому 2011 році нідерландська компанія CE Delft провела дослідження щодо екологічного впливу різних матеріалів, порівнявши натуральне хутро з бавовною, акрилом, поліестером і вовною. Виявилося, що виробництво натурального хутра має найгірший вплив майже за всіма екологічними показниками, серед яких: кліматичні зміни, небезпечні викиди та евтрофікація (заболочення). Далі йшла вовна, за нею котон (через надмірне споживання води) і лише наприкінці – поліестер і поліакрил. Виходить, штучне хутро, яке зазвичай складається із 70% акрилу і 30% бавовни, більш екологічне і здійснює менший вплив на довкілля.


Та, на жаль, штучне хутро також не є взірцем екологічності, бо як і всі ненатуральні об'єкти містить пластик та буде розкладатися до тисячі років на сміттєзвалищі.


Але щоб припинити експлуатацію та вбивство тварин заради натурального хутра, від його використання продовжують відмовлятися світові бренди –Chanel, Gucci, Armani, Versace, Michael Kors. Українські дизайнери теж не залишаються осторонь: хутро не використовуватимуть Andre Tan, Ksenia Schneider, Elena Burenina, Paskal та інші. На заміну натуральному в тренді на подіумі та у мас-маркеті – штучне хутро.


Я впевнена, що саме цей вибір зменшить негативний вплив на довкілля і водночас дозволить нам залишатися етичними.



Глушак Євгенія

Рубрика "Студія стилю"

Comments


МCL.info (Медіажурнал "Колорити Ліцею")

Створює необмежені можливості для обміну інформацією між ліцеїстами, вчителями та батьками. Сприяє навчанню, вихованню, розвитку, аналізу, спілкуванню, дослідженню, радіти життю!

СОЦМЕРЕЖІ

© 2019 МЕДІАЖУРНАЛ "КОЛОРИТИ ЛІЦЕЮ".  Сайт створений на Wix.com

bottom of page