top of page

Урок з історії війни в Афганістані

  • Фото автора: МКЛ
    МКЛ
  • 28 февр. 2021 г.
  • 1 мин. чтения

Ніхто не забутий - ніщо не забуте.
Але щоб не забути – треба пам’ятати.
А щоб пам’ятати – треба знати.

15 лютого 1989р. відбулось виведення радянських військ з Афганістану.

Війна в Афганістані – збройний конфлікт за участю Радянського Союзу на території Афганістану(ДРА). Розпочався у грудні 1979 року і тривав до 15 лютого 1989року.

Афганістан – це держава, що знаходиться в південно-східній Азії, де проживає 17 млн. чоловік, з яких 8 млн. - афганці, а решта - таджики, туркмени, узбеки, хазарейці. До середини 70-х це була одна з найвідсталіших країн світу.


У квітні 1789 року афганський народ піднявся на боротьбу за краще життя. У грудні 1978 року між СРСР і Афганістаном був підписаний договір, за яким Радянський Союз був забов’язаний переозброїти афганську армію. І на прохання офіційного керівництва афганської держави надати воєнну підтримку.

В Афганістан радянські війська офіційно увійшли в грудні 1979 року. І тільки 15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув землю Афганістану.

У Миколаївському класичному ліцеї учні 10-Б класу вшановували учасників бойових дій на території інших держав під час війни в Афганістані.


Ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців. З них 3 360 загинули, в тому числі 60 тисяч вважаються зниклими без вісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців,з них 4 687 повернулися до дому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєнних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу,є 11 українців.

Ми маємо знати про страшні події афганської війни і пам’ятати, що серед нас живуть люди, які в 20, 30 років стали свідками та учасниками воєнних подій.

Commentaires


МCL.info (Медіажурнал "Колорити Ліцею")

Створює необмежені можливості для обміну інформацією між ліцеїстами, вчителями та батьками. Сприяє навчанню, вихованню, розвитку, аналізу, спілкуванню, дослідженню, радіти життю!

СОЦМЕРЕЖІ

© 2019 МЕДІАЖУРНАЛ "КОЛОРИТИ ЛІЦЕЮ".  Сайт створений на Wix.com

bottom of page