Булінг. Як це зупинити?
- МКЛ
- 29 мар. 2021 г.
- 2 мин. чтения

Не секрет, що велику роль в житті підлітка відіграють його стосунки з ровесниками. На жаль, все частіше ми чуємо про булінг у підлітковому середовищі.
Коли людину кривдять, вона залишається одна, їй нема до кого звернутися, тому що знає, що її зневажають.
У дитини немає комплексів, але коли хтось з презирством ставиться до неї, вона починає бути невпевненою, шукає в собі недоліки. У кожного є свої таланти та починання, і на початку шляху потрібна підтримка, але не завжди можна її отримати навіть від рідних.
На щастя, в Україні працює анонімна гаряча дитяча лінія. Номер якої 116111, де підлітка можуть підтримати, вислухати, дати пораду, не оцінюючи його особистість.

На занятті з психологом ми (учні 8 класів) аналізували та обговорювали міфи та факти про булінг, шукали способи захисту від цього явища та агресорів. Спочатку самі вирішували, де правда, а де міф, працюючи самостійно, а потім активно разом обговорювали результати своєї роботи. Кожен прописав способи захисту та людей, до яких міг би звернутися за допомогою, якби знадобилося. Було цікаво й корисно, ми ділилися своїми напрацюваннями та порадами з однокласниками.

Щоб не стати жертвою, необхідно навчитися захищати себе від потенційних агресорів. Пропонуємо практичні поради для дітей будь-якого віку, щоб протистояти насильству.

1. Якщо ти відрізняєшся від однолітків, це не привід для цькування!
2. Стався до агресора з жалістю, а не з ненавистю
3. Не дозволь побачити у тобі потенційну жертву
4. Зосередься на своїх перевагах і здолай агресора у власній свідомості!
5. Ігноруй кривдника або намагайся відповідати на спроби психологічного нападу влучним жартом.
6. Оточи себе союзниками
7. Якщо тебе цькують, не бійся говорити про це!
8. Не вступай у бійку, кулаки це не вихід.
9. Булінг – злочин, який карається законом!
10. Підтримай тих, кого цькують.
11. Намагайся вирішити конфлікт словами, компромісом.
תגובות