ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ – ЦЕ МИ!
- МКЛ
- 17 февр. 2020 г.
- 3 мин. чтения
Обновлено: 23 февр. 2020 г.
Молодь України завжди на чолі класних ініціатив.
Cучасна молодь сьогодні віддає свій голос за "спільний європейський дім" з сформованим громадським суспільством, в якому кожна людина має активну громадську позицію. Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради підтримало та забезпечило поїздку миколаївської делегації – учасників міжнародного словацько-українського проєкту «Активний громадянин – ефективна влада» для участі у фінальному інформаційно-презентаційному семінарі проєкту, який відбувся 07.04.2019 – 09.04.2019 у м. Києві.
Учасники – 12 команд учнівської молоді! Представники з чотирьох областей України: Миколаївської, Закарпатської, Запорізької та Полтавської – взяли участь у фіналі Словацько-українського проєкту, що тривав з 2017 року. Серед них команда Миколаївського класичного ліцею «Амаріліс» з проєктом «Чисте місто» (учасники команди: Коротова Вікторія, Семенець Олександра, Шимін Станіслав, куратор команди - Форносова Белла Миколаївна). Члени команди – це активні ліцеїсти, які презентували свій освітній заклад, місто, країну в словацько-українському проєкті. Головною стратегією команди стало поширення європейських ідей, підтримка змін та розвиток громад. Метою проєкту є залучення учнівської молоді до вирішення проблем місцевої громади та прийняття рішень спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, сприяння підвищенню рівня громадянської освіти молодих активних громадян в умовах українського суспільства задля подолання слабкого розвитку громадянського суспільства.
Фундаторами проєкту став Центр європейської політики (м. Братислава, Словацька республіка), «SlovakAid» (Міністерство іноземних та європейських справ Словацької республіки) та громадська організація "Світ розвитку суспільства"(м.Ужгород) разом з ОІППО (м. Миколаїв). За результатами проведення фінального семінару, миколаївська команда «Амаріліс» посіла почесне третє місце та отримала відповідні сертифікати!
Проєкт ліцеїстів був спрямований на сприяння підтримки чистоти на окремих територіях Центрального району та парку «Перемоги». Діяльність команда розпочала з аналізу рівня забруднення територій. Кількість сміття неприємно вразила і діти вирішили опублікувати фотографії в мережах Instagram і Facebook. Також було проведено опитування серед містян, яке показало, що 70% респондентів бачать проблему забруднення в недостатній кількості сміттєвих баків, а 30 % взагалі не помічають цієї проблеми. Дієвим кроком у розв`язанні "сміттєвого" питання стали заходи по прибиранню території, перші з яких пройшли 3 червня 2018 року за участю ліцеїстів, друзів та керівників команди. Було прибрано парк Перемоги та прибережну зону річки Південний Буг. Приємно, що до активістів команди «Амаріліс» долучилися і небайдужі мешканці міста, хоча були й такі, які не розуміли навіщо все це робиться. Після прибирання одразу ж постало питання щодо утилізації зібраного сміття. На жаль, на всій території парку є лише одна зона зі встановленими баками для сміття. Команда «Амаріліс» розробила і поширила серед населення листівки з інформацією про діяльність команди.
У червні 2018 року було розроблено кошторис додаткових баків та урн для парку Перемоги, тоді ж активісти зустрілися з головою управління житлово-комунального господарства міста Миколаєва Скибицькою Тетяною Анатоліївною, проте допомогти у розв`язанні проблемного питання не змогла.
07 вересня 2018 року ліцеїсти вийшли в парк Перемоги. Того ж місяця відбулася зустріч з депутатом Миколаївської міської ради Борисом Федоровичем Панченко, який пообіцяв налагодити комунікацію з представниками місцевої влади. Під час другої зустрічі, організованої у форматі круглого столу, з командою «Амаріліс» спілкувалися помічник депутата (О.Жолобецького) Валентин Заруба та начальник управління в справах сім'ї і молоді Олександр Рябенко.
Офіційні листи в Адміністрацію Центрального району щодо встановлення баків та урн, і звернення до управління з питань культури та охорони культурної спадщини, і запити до Агенції розвитку Миколаєва, на жаль, не дали результатів. Головна причина полягає в тому, що представники влади і громадських організацій не сприймали молодих активістів серйозно. Представники влади вказували на брак коштів у місцевому бюджеті.
Започатковуючи цей проєкт, команда «Амаріліс» розраховувала на 5-місячний термін тривалості, але реальність внесла свої корективи. Відповідей на листи та звернення доводилося чекати протягом 3-4 тижнів, а для організації зустрічей потрібні були місяці. Незважаючи на перешкоди, учасники команди вирішили продовжити роботу над проєктом заради «чистого майбутнього» рідного Миколаєва.
Наполегливість та ініціативність допомогли активістам перемогти на місцевому рівні і взяти участь фінальному інформаційно-презентаційному семінарі.
Команда «Амаріліс» довела, що активний громадянин - це не лише людина, яка раз на 5 років користується своїм виборчим правом, а це особистість, обізнана з проблемами країни чи регіону. Особистість, яка може долати будь-які труднощі та суспільні виклики. Активним громадянином може бути кожен!
Comments