top of page

Як сказати «стоп» поспіху, інформаційним перевантаженням...

  • Фото автора: МКЛ
    МКЛ
  • 3 дек. 2021 г.
  • 2 мин. чтения

Вітаю! Це блог «Шпаргалка для 21». На зв'язку Дар'я.


Сьогодні хотілося порушити тему щодо нашої ефективної роботи.

Якось спіймала себе на думці, що сповіщення у соцмережах, нові повідомлення в месенджерах, звичка гортати стрічку новин або сторіз – привід відволіктися від своїх справ і завдань. На карантині до цього списку додалися побутові «відволікатори»: прибрати, погуляти з улюбленцем, «прогулятися» на кухню за чимось смачненьким.


Потрібно закінчити проєкт чи уроки, а на дозвіллі – додивитися серіал. Постійно нова інформація і нові плани. Часто не встигаєш схопитися за одне, а вже виринає щось інше. Так ось, хочу поділитися з вами лайфхаками, як сказати «стоп» поспіху, інформаційним перевантаженням і невиконаним дедлайнам.


1. Почніть практикувати уважність.

Усе дуже просто – навчіться себе слухати. Йдеться про те, щоб Ви мали час розслабитися, побути наодинці зі своїми думками, не відволікаючись на сторонні явища. Так наш розум починає займатися своїми справами. І Ви врешті-решт розслабитеся.


2. Почніть цінувати та відстежувати свій час.

Ми завжди скаржимося, що не маємо часу, але навіть не намагаємося проаналізувати його. Власне, як і з грошима. Особливість в тому, що більшість заможних людей витрачає свої кошти обережно, а час нічим не відрізняється. Йдеться про бажання, і якщо воно у Вас є – Ви знайдете час.


3. Використовуйте час, зважаючи на власні пріоритети.

Уявімо, що наше життя – це банка. Камені – це головні речі, а пісок – другорядні. Ми насипаємо в банку камені й тоді зверху можемо досипати пісок, який пройде крізь них. Коли ж Ми засипимо з самого початку піском усю банку, то для каменів більше не залишиться місця. У житті може відбуватися щось схоже: другорядне посяде місце головного, і на головне вже не буде часу. Отже, завдання номер один – вирішити, що для Нас головне, а що другорядне. Завдання номер два – відповідно до цього розпланувати час. Є різні способи, як це зробити. Наприклад, я використовую матрицю Дуайта Ейзенхауера, 34-го президента США.

Вона виглядає у формі чотирьох «сундучків»:


4. Дозволяйте собі іноді бути лінивим.

І головне — не звинувачуйте себе за це! Здебільшого в моєму task manager є ряд дрібних завдань — не термінових, без жорстких дедлайнів, але від цього не менш важливих. Якщо моя продуктивність знижується, я займаюся такими завданнями. Тобто я ніби й дозволяю собі лінуватися, але водночас виконую купу дрібної, але потрібної роботи.


5. Радуйте й винагороджуйте себе за досягнення.

Створюйте ритуали, щоб заохочувати себе по закінченню роботи. Виберіть те, що Вам подобається і що Ви не дозволяєте собі робити постійно: купуйте смачну їжу, виходьте на каву з друзями, влаштовуйте походи в кіно. Головне, щоб цей ритуал був. Тоді Ви відчуєте завершеність роботи, і це додасть Вам сил й стимулу рухатися до нового.


Дотримуйтеся цих простих порад, і це допоможе Вам значно підвищити рівень продуктивності та досягати своїх цілей швидше й результативніше, особливо в роботі.

Сподіваюсь, що Вам допоможуть мої поради.

До наступної статті! Па-па)


Денис Дар'я


Рубрика "Шпаргалка на 21"

Comments


МCL.info (Медіажурнал "Колорити Ліцею")

Створює необмежені можливості для обміну інформацією між ліцеїстами, вчителями та батьками. Сприяє навчанню, вихованню, розвитку, аналізу, спілкуванню, дослідженню, радіти життю!

СОЦМЕРЕЖІ

© 2019 МЕДІАЖУРНАЛ "КОЛОРИТИ ЛІЦЕЮ".  Сайт створений на Wix.com

bottom of page