top of page

ЩАСТЯ – ВІНЕЦЬ ВІДВАЖНИХ! ДАВАЙТЕ СОБІ ВИКЛИКИ ТА БУДЬТЕ ЩАСЛИВИМИ!

  • Фото автора: МКЛ
    МКЛ
  • 10 февр. 2020 г.
  • 3 мин. чтения

Обновлено: 18 февр. 2020 г.

Самооцінка та самореалізація себе у житті – це те, на що спрямована робота нашої рубрики. Тому сьогодні ми хочемо розповісти про людей, які вирішили себе реалізувати як волонтери. Мало хто знає та чітко розуміє, хто такий волонтер. Тому пропонуємо вам ознайомитися із цим поняттям, та справжньою цінністю благодійної діяльності.


На жаль, сьогоднішній світ багатий не лише щасливими та справедливими людьми, а й тими, хто страждає від насилля, війн та конфліктів. Саме таким людям потрібна допомога волонтерів, які є також й практичними психологами, які здатні допомогти не тільки матеріально та фізично, а й морально.


Волонтер постійно зіштовхується з важкими ситуаціями, з несправедливістю життя та негативом.Ми постійно каза про самооцінку та самореалізацію себе у житті, сьогодні говоримо про тих, хто обрав непростий шлях - волонтерство.



Що ж таке волонтерство?


Волонтерство – форма благодійності, що здійснюється добровільно, безкорисливо та усвідомлено фізичними особами, що виражається через особисте надання робіт та послуг та ґрунтується на принципах законності, гуманності, гласності, рівності та здійснюється для досягнення суспільно-значимих цілей.



Вважається, що роком виникнення волонтерського руху є 1859 р. Адже саме цього року журналіст Анрі Дюнан після битви під Сольферіно запропонував створити Червоний Хрест як об'єднання, члени якого працювали б на добровільних, безоплатних умовах, надаючи першу медичну допомогу пораненим бійцям. У 1920 році у Франції, поблизу міста Страсбург, реалізовано волонтерський проєкт щодо відновлення пошкоджених через бойові дії ферм, в якому взяла участь французька та німецька молодь.



Декілька слів про Закон «Про благодійну діяльність та благодійні організації»

Основоположним нормативно-правовим актом у цій сфері є Закон України «Про волонтерську діяльність» від 19.04.2011 р., згідно з яким волонтерська діяльність – добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги. Безоплатне виконання робіт або надання послуг особами, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин, не є волонтерською діяльністю.


Визначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію.


Українське волонтерство – явище унікальне.

Йому завдячуємо суверенітетом. Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.



Проте в цілому до 2014 року волонтерський рух в Україні розвивався досить слабо, у порівнянні з іншими країнами світу. Згідно рейтингу World Giving Indexв 2010 році Україна займала лише 150 місце (тільки 5 процентів населення було залучено до волонтерської роботи). Але Революція Гідності, анексія Криму та війна на Донбасі все змінили.


Зараз волонтерський рух – невід’ємна частина нашого Миколаєва. Благодійні заходи, пряма психологічна допомога людям, які цього потребують та прості душевні розмови – всім цим практичним набором володіє сучасний волонтер, який залюбки втілює свої уміння у житті.


Однією з найвідоміших людей Миколаївщини є практичний психолог, молода та ініціативна людина – Янішевська Оксана Володимирівна. Саме нам пощасливило взяти у нею невелике, але дуже важливе інтерв’ю, з якого ми дізнались, що у волонтерів інші погляди. Це в першу чергу – особиста безпосередня участь у вирішенні певної суспільно важливої проблеми. Також визначальним є принцип добровільності, адже волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію (саме такі люди формують суспільну свідомість).


Діяльність волонтерів безкорислива, неприбуткова. Вони не отримують ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, все роблять безкоштовно. І єдина їх нагорода – визнання громади, що може трансформуватись в обрання на різні державні посади чи висування на нагородження медалями та орденами. І нарешті, волонтерська робота носить суспільно важливий характер, тобто спрямовується на вирішення проблеми, що турбує багатьох громадян і з певних причин не може повністю вирішитись зусиллями держави.


Наша зустріч з волонтером була не зовсім випадковою: Оксана Володимирівна ще десять років тому працювала у нашому Миколаївському класичному ліцеї практичним психологом. Вона розповіла декілька її особистих таємниць щодо праці у цьому закладі.



Оксана Володимирівна у 2018 році була нагороджена відзнакою Президента «За гуманітарну участь в антитерористичній операції». Це людина, яка є емоційно сильною, дійсно щирою, відкритою та вмотивованою. Для неї волонтерська діяльність - це не лише можливість презентувати свою громадянську позицію, а й велике бажання та намагання створити мирну, велику країну. І, на думку Оксани Володимирівни, потрібно починати з себе.



Тому, коли є така велика та благодійна можливість, потрібно не відмовлятися від неї та твердо йти до мети, а проєкт «Янголяти» - найкращий шанс відтворити задумане. Не марнуйте свій час даремно, долучайтеся до нас та допоможіть такій людині, як ти сам, відчути радість та щасливий смак життя.


Пам’ятай, ЩАСТЯ – ВІНЕЦЬ ВІДВАЖНИХ! ДАВАЙТЕ СОБІ ВИКЛИКИ ТА БУДЬТЕ ЩАСЛИВИМИ!


Валерія та Вікторія Карпенко


Рубрика "Гаряча тема"

Comments


МCL.info (Медіажурнал "Колорити Ліцею")

Створює необмежені можливості для обміну інформацією між ліцеїстами, вчителями та батьками. Сприяє навчанню, вихованню, розвитку, аналізу, спілкуванню, дослідженню, радіти життю!

СОЦМЕРЕЖІ

© 2019 МЕДІАЖУРНАЛ "КОЛОРИТИ ЛІЦЕЮ".  Сайт створений на Wix.com

bottom of page