top of page

САМОВРЯДУВАННЯ: ПОГЛЯД ПЕДАГОГА

  • Фото автора: МКЛ
    МКЛ
  • 25 янв. 2022 г.
  • 2 мин. чтения

У нашому ліцеї одним із основних принців діяльності самоврядування є ПАРТНЕРСТВО. Одним з базових принципів спільної з учнями діяльності в рамках управління ліцейським життям, організації дозвілля чи просто проведення певних заходів є партнерське ставлення та відповідний тип спілкування, виконання спільних дій. Вийти на рівень партнерства у спілкуванні і діяльності можливо передусім через самовиховання і педагогів, і учнів, адже вимагає від партнерів високої рефлексії, усвідомлення цінності спільної діяльності та важливості спільних цілей.

У цьому навчальному році педагоги ліцею включились у РОБОТУ З АКТИВОМ. Проведені тренінги, практичні заняття. Наявність працездатного та дієвого активу є суттєвим фактором організації учнівського самоврядування колективу, його демократизації.

У своїй роботі ми намагаємось забезпечити розвиток колективу ЧЕРЕЗ ФОРМУВАННЯ ПЕРСПЕКТИВ. Особливе значення у справі учнівського самоврядування має формування перспектив. Характер перспективи залежить від індивідуальних психологічних і вікових особливостей учнів, колективних та індивідуальних інтересів і потреб. Аналіз учнівських перспектив дає педагогу вичерпану інформацію про внутрішній стан і настрій учнів, їх прагнення, інтереси, мрії, ціннісні орієнтири.

Вагомим фактором розвитку і досягнення зрілості колективу, а відповідно активізації участі, є ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНОЇ ДУМКИ. Під суспільною думкою слід розуміти ті домінуючі погляди, оцінки, які надаються в учнівському середовищі певним явищам і фактам колективного життя. Формувати і розвивати в колективі здорову суспільну думку можливо лише за умов добре налагодженої практичної діяльності учнів, власне кажучи – самої участі.

Рейтинг участі і активності класів створює СИТУАЦІЮ ЗМАГАННЯ.

Ситуація змагання є доступним дитині способом – шляхом співставлення – оцінити результати власної діяльності або ж діяльності колективу. Організація змагання вимагає чіткого формулювання мети і завдань (мотивація діяльності), встановлення певних правил і єдиних умов діяльності, очевидності і публічності результатів.

Організація заходів учнівського самоврядування орієнтована НА ЗАЛУЧЕННЯ УСІХ УЧНІВ. Залучення учнів до роботи самоврядування неодмінно має ефект, коли виховна дія, спрямована на весь колектив, чинить вплив окремо на кожного з членів колективу; і навпаки – виховний вплив на окрему особистість у колективі розповсюджується на весь колектив.

Налагодити роботу учнівського самоврядування неможливо без ПЕДАГОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ, КООРДИНАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ. Даний принцип передбачає забезпечення реальних прав і обов’язків учасників самоврядування; цілеспрямоване навчання організаторів ліцейського життя необхідним у цій справі умінням і навичкам, створення ситуацій спільного навчання педагогів та учнів, взаємонавчання, обов’язкова наявність реакції на будь-яку активність з боку учнів.


Морозова Валентина Борисівна,

заступник директора з виховної роботи


Газета "Самоврядування"

Comments


МCL.info (Медіажурнал "Колорити Ліцею")

Створює необмежені можливості для обміну інформацією між ліцеїстами, вчителями та батьками. Сприяє навчанню, вихованню, розвитку, аналізу, спілкуванню, дослідженню, радіти життю!

СОЦМЕРЕЖІ

© 2019 МЕДІАЖУРНАЛ "КОЛОРИТИ ЛІЦЕЮ".  Сайт створений на Wix.com

bottom of page