Робити добро іншим - найпевніший спосіб стати щасливим
- Елена Пляко
- 1 нояб. 2023 г.
- 2 мин. чтения
Що таке добро? Як робити добро іншим і бути самому щасливим? Добро – це світле почуття, яке завжди викликає відповідну посмішку, несе людям радість, піднімає настрій. Це невеликий шматочок щастя, який ми даруємо іншим. Так, захищаючи тих, кого ображають, підбираючи покинуту тваринку, надсилаючи подарунки в дитячі будинки, люди дарують добро. Роблячи добрі справи, людина стає щасливою, адже добро викликає щастя.
У літературі є гарні приклади проявів доброти. Всепрощаюча доброта – це головна риса Попелюшки з казки Шарля Перро, яка зуміла пробачити мачуху й сестер. Вони несправедливо до неї ставилися, змушували виконувати тяжку і брудну роботу. Але вона їх пробачила і в кінці твору стала, дійсно, щасливою.
Добрим був і Маленький принц, головний герой твору Антуана де Сент-Екзюпері, який боровся з бур’янами на планеті лише для того, щоб врятувати єдину, що знаходиться там, троянду – джерело живого і прекрасного. Це чудові приклади про доброту, які присутні й в житті сучасних людей.
У романі В. Гюго «Собор Паризької Богоматері» Квазімодо, якого всі вважають потворним, виявляється добрим, душевним, щирим персонажем. Незважаючи на те, що він оглух, горбань продовжує працювати дзвонарем. Квазімодо платить Есмеральді добром за добро, рятуючи дівчину від страти.

Особисто для мене, доброта - це якість, яка вимагає від кожного бути уважнішим до інших. Це означає, що ми повинні проявляти турботу та здатність співчувати, коли інші люди переживають складнощі. Я періодично віддаю свої речі на благочинність. У наш непростий воєнний час багато людей залишилось без домівок танеобхідних речей. Мені дуже шкода таких людей і хочеться якось підтримати, тому я передаю свої речі волонтерам, які роздають нужденним. Роблячи добро і допомагаючи іншим, я відчуваю себе по-справжньому щасливою.
Отже, доброта та чуйність - це важливі якості, які роблять нас щасливими, можуть допомогти стати кращими версіями самих себе та сприяти побудові позитивних стосунків з іншими людьми.
Агібалова Катерина,
учениця 11-А класу
Comments