Мовленнєва стійкість - підґрунтя для міцної держави
- МКЛ
- 4 нояб. 2023 г.
- 1 мин. чтения

Мовленнєве питання зараз – другий фронт, на якому борються українці. На жаль, у нашій країні досі люди вагаються переходити, або ще “краще” захищають російську мову.
Перше, про що я подумала “Чому?”. Чому українці не розмовляють українською, чому українська мова в деяких регіонах принижена, чому той, хто розмовляє рідною мовою – селюк? Я дізналася про документальний фільм “Соловей співає” і знайшла відповідь. Наслідки багаторічної русифікації, несвідомість нашого народу, небажання змінювати свою зону комфорту.
Один з аргументів російськомовних людей: “Мова не має значення”. Ізраїль... Великий приклад для всіх українців. Євреї свідомо ставляться й поважають свою історію, культуру та мову. Неможливо влаштуватися на хорошу роботу, вести побутові справи, документи без знання івриту. Але ось що найголовніше: ізраїльтяни відповідають тим вимогам, які ставлять. Вони забезпечують вивчення мови мігрантам. Мова – це найдієвіший спосіб об’єднати різних людей у єдине суспільство.
Українська мова має такий вплив, таку силу, що її бояться і через неї жорстоко карали наш народ. Скільки способів використали і використовують, тільки для того, щоб знищити її. Для мене усі аргументи проти державної мови – не аргументи.
Я вважаю, що свідомі люди вже перейшли на українську, інші – НАСЛІДКИ русифікації. Кожен українець – жертва русифікації, але не кожен перейшов на українську. Тому, захищаючи мову, ми захищаємо нашу націю.
Сорока Яна,
учениця 11-Б класу
Comments