Матеріальні чи духовні цінності?
- МКЛ
- 3 дек. 2021 г.
- 2 мин. чтения

Як ви думаєте, у чому полягають життєві цінності?Що вважаєте важливим для себе? Нещодавно мала нагоду замислитись над нашим світом: політикою, економікою, новинами. Скролила свою інсту та потрапила на цікаве відео, яке змусило зупинитися. У відео розповідалосяпро матеріальні цінності, що без духовних вони ніщо. І от зараз зупиніться, поміркуйте над висловом:« Ви можете придбати страхування, проте не безпеку».
Так що ж в нас у світі по системі цінностей? Невже всі ганяються за грошима, чи є людина, яка живе в злагоді з духовними цінностями? Що ж,час розібратися та поставити крапки над «і». З Вами Дар'я та блог «Шпаргалка для 21»Що означають поняття «цінність», «духовні цінності»,«матеріальні цінності»?
Цінністю називається те, що здатне задовольняти людські потреби. Отже, цінність речі визначається як її властивостями, так і її відношенням до потреб та інтересів людини. Речі, явища стають цінностями, оскільки вони втягуються у сферу людського існування й діяльності.

Духовна цінність – це те, що має зв’язок з внутрішнім психологічним життям людини, те, що ми високо цінуємо, це те, що варте поваги. В систему загальнолюдських цінностей входить: пошана батьків, наполегливість, гуманність, чесність, старанність, щирість, любов, мораль, відповідальність, совість, мужність, людяність, сила волі, свобода, вміння творчо вдосконалювати світ, усвідомлення самого себе, вміння керувати своїми вчинками. Чим внутрішньо красивішою буде людина, тим більше буде перелік духовних цінностей. Ну і матеріальні цінності — речі, що мають певну цінність у вигляді майна, предметів, товарів.
В нашому світі можна бути матеріально багатою людиною, а почуватися нещасним, тому що у душі твоїй, сповненній прагнення до заможності, вже не лишається місця для добра. А можна, навпаки, не мати багато грошей, а все ж таки бути щасливим, бо душа твоя бажає творити красу, гаряче відгукнутися на чужий біль і поділити радість перемоги. Одним словом — жити, а не бути сірою тінню від вашої постаті.

Скільки живу, помітила, що все один з одним пов'язано. Щодо цінностей, то тут можна роками сперечатися, адже тут не просто вузол, тут клубок із системою вузлів у степені! Я вважаю, що на час 21 століття, є трішки стереотипом, що всі люди хочуть матеріальних цінностей. Суспільству потрібні гроші, щоб вижити в цьому світі, проте щоб жити в ньому, потрібно і любов, і піклування, і родина, і друзі. Коли Ви будете планувати своє життя, окрім хорошої зарплатні, згадайте про дружній колектив. Коли захочете купити квартиру, по піклуйтеся про людину, яка буде там поруч. Коли придбаєте годинник, не забудьте про дорогоцінний час.
Отже, гроші вирішують багато чого. Але вони ніколи не вирішать і не здійснять головного: не пробудять почуття, не зупинять час, не куплять безпеку… І поки в наш час ще існує прагнення до нових цінностей, спрага влаштувати життя за власними, самостійно продуманими поняттями і переконаннямии – світ буде жити. І на завершення, як сказав один мій друг:« Не матеріальні речі — безцінні». Тож завжди пам'ятайте, що в медалі — дві сторони.
Дякую за увагу! Чекаю від Вас фідбеку.
Comments