Затребувані професії
- МКЛ
- 3 дек. 2021 г.
- 3 мин. чтения

Вітання! Останнім часом все більше і більше чую розмов щодо професій. Та чим більше роздумів, тим більше суперечок. Адже підлітки та їхні батьки при виборі майбутньої професії орієнтуються, як правило, не тільки на інтереси дитини, а й на інші чинники, так іяк:
Власну думку про престижність професії
Середній розмір заробітної плати в цій галузі
Думка знайомих і родичів
Складності у вивченні спеціальності
Однак часто випускники, стикаючись з великим переліком спеціальностей, подають документи на «безпечні», популярні спеціальності, які в майбутньому можуть виявитися марними через переповненість ринку такими ж фахівцями або з інших причин.
Тому вирішила трішки допомогти нашим старшим класам. Я все ще Дар'я, і це рубрика «Шпаргалки для 21».
2020 рік показав, наскільки хитким може бути положення бізнесу. При цьому глобальна пандемія допомогла відокремити, дійсно, важливі професії, без яких, як виявилося, людству важко впоратися не тільки з епідемією небезпечного захворювання, а й зі звичайними повсякденними питаннями.
Згідно з дослідженням порталу для пошуку роботи Rabota.ua, яке проводилося влітку 2020 року, найбільшої шкоди зазнали сфери обслуговування, туризму і розваг. Тоді як фінансові, it-компанії, а також агропромислові комплекси в Україні обійшлися практично без втрат.
Прочитавши багато інформації: різніблоги, статті; поспілкувавшись з різними фахівцями з приводу вакансій, професій, зробила аналіз. Підготувала перелік найбільш потрібних професій у 2021-2022 році.

1. Фахівці з продажу.
Хороші «менеджери з продажу» цінуються в усі часи: саме вони є тим локомотивом, який рухає будь-який бізнес вперед.
Уміння презентувати продукт або послугу в кращому світлій привести нових клієнтів в компанію – це основний обов'язок фахівців даного профілю. Часто в описі вакансій можна зустріти вимогу наявності власної клієнтської бази, тому в даній професії талант до спілкування і досвід мають велике значення.
Хороший спеціаліст в Україні, всередньому, має дохід близько 20,000 грн, а за кордоном (маємо наувазі економічно розвинені країни) досвідченому спеціалісту платять всередньому 4,000 – 9,000 USD в місяць. Верхня межа заробітку керівників в даній сфері часто необмежена.

2. Сфера IT
Пандемія показала, наскільки потрібні людству продукти, створювані it-компаніями. Крім коштів для зв'язку і віддаленої роботи, всілякі сервіси доставки, онлайн-розваги та ігри стали невіднятною частиною життя навіть тих, хто раніше не проводив час за гаджетами. Весь світ прагне до цифровізації, тому грамотні інженери й програмісти ще довго залишатимуться цінними на ринку праці.
Знання одного або декількох іноземних мов значно підвищує вартість послуг розробника, а також розширює його можливості – такий фахівець зможе працювати не тільки на ринку СНД, але і влаштуватися у велику міжнародну компанію.
Крім самої професії розробника набирають популярність супутні спеціальності: QA, DevOps, аналітики баз даних, проєктні менеджери. Дохід фахівця у сфері IT часто прив'язаний до іноземної валюти, і в середньому становить 1,500 USD в Україні, і 6,500 – 8,700 USD за кордоном.

3. Медицина
Говорити про значущість професії лікаря та інших медпрацівників немає сенсу. Очевидно, що кожен з нас неодноразово звертався за допомогою до лікарів. Пандемія коронавірусу спровокувала ще більший попит на працівників медицини й фармацевтики: люди стали масово піклуватися про здоров'я, частіше відвідувати лікарів, скуповувати маски та противірусні препарати.
Найпопулярніші професії: стоматолог, косметолог, хірург, сімейний лікар, провізор, фармацевт, дипломована медсестра, медсестра-практик.
В Україні медична реформа поки тільки набирає обертів, тому середня зарплата лікаря поступається за кордонним: близько 12,000 грн. Іноземний лікар всередньому може отримувати близько 8,000 USD в місяць.

4. Digital-маркетинг
Найбільш динамічно сьогодні розвивається сфера маркетингу, і особливо це стосується просування бізнесу в інтернеті. В умовах жорсткої конкуренції в онлайні, багато компаній змушені створювати свій штаб інтернет-маркетологів.
Фахівці такого профілю допомагають розвинути продукт, зробити його впізнаваним, збільшити продажі. Вони вміють користуватися необхідними інструментами для просування і залучення трафіку. При цьому використовуються як платні, так іб езплатні канали.
Найпопулярніші професії – SMM-менеджер, Digital-маркетолог, SEO-фахівець, PPC-фахівець, таргетолог. Середні зарплати в Україні досягають 20,000 грн, а при роботі на західний ринок, дохід може вирости до 4,000 – 8,000 USD.

5. Менеджмент
Робота даних фахівців полягає в структуруванні величезної кількості інформації, а також у формуванні звітності, побудові стратегій і презентацій. Високо цінуються розвинені комунікативні навички та знання іноземних мов.
Середній розмір доходу варіюється від 10,000 грн. у новачків до 30,000 грн. у керівників великих проєктів. У закордон них колег середній заробіток становить близько 5,000 USD, керівники можуть отримувати в кілька разів більше.

Логістика
Роботау сфері логістики — це непросто доставка товарів з одного пункту в інший. Під час такої доставки повинні враховуватися безліч факторів: спосіб і час доставки, розробка маршруту, пошук варіантів скорочення фінансових витрат на транспортування, зберігання продукціїй так далі. Оскільки торгово-ринкові відносини як всередині країни, так і міжнародні, розвиваються дуже стрімко, всі логістичні професії мають попит.
Найпопулярніші професії: водій, менеджер з логістики, менеджер по ЗЕД, комірник, кур'єр. Середніз арплати в Україні та світі: 12000-17500 грн, $3500-4700.
Ось така ситуація в країні та у світі щодо професій. Пам'ятайте, щоб стати хорошим фахівцем, необхідно визначитися зі сферою, в якій вам хочеться розвиватися. Для цього бажано оцінити:
Свої професійні інтереси (хто ви – аналітик, адміністратор, інноватор і так далі).
Інтелектуальні особливості (обчислення, увагу, ерудиція, абстрактна логіка і т.п.)
Життєві установки.
Мотиваційні критерії вашої поведінки.
Особистісні характеристики.
В наступній статті поговоримо про ВУЗИ України. Сподіваюсь, що була корисною для Вас!
Чекаю на фітбек)
Comments