top of page

Життєві цінності людини

  • Фото автора: МКЛ
    МКЛ
  • 8 нояб. 2019 г.
  • 1 мин. чтения

Обновлено: 14 февр. 2020 г.

У світі, де дуже багато спокус, іноді ми не замислюємося про основні життєві цінності людини.



У світі, де дуже багато спокус, іноді ми не замислюємося про основні життєві цінності людини.

Складно окреслити їх чітке коло. Те, що може бути життєво важливо для одного, для іншого немає принципового значення. Але все ж можна знайти якесь середньоарифметичне, що і буде представляти основні життєві цінності людини.

Кожна людина розставляє пріоритети по-своєму, індивідуально, сама визначає важливість і значимість тих чи інших явищ.

У списку загальноприйнятих цінностей виділяють традиційні матеріальні цінності. До них можна віднести прикраси, модний брендовий одяг, картини, сучасну техніку, автомобілі, нерухомість та багато іншого. Крім матеріальних, слід зазначити духовні, релігійні, моральні та естетичні цінності (святість, доброта, співчуття, порядність, охайність тощо). Окремою категорією є цінності соціальні, такі як: положення в суспільстві, соціальна захищеність, влада, кар'єра, сім’я, свобода тощо.

Цінності є своєрідним внутрішнім інтегратором людини, концентруючи навколо себе всі його потреби, інтереси, ідеали, установки і переконання. Таким чином, система цінностей в житті людини набуває вигляду внутрішнього стрижня всієї його особистості, а така ж система в суспільстві є стрижнем її культури.

Системи цінностей, функціюючи як на рівні особистості, так і на рівні суспільства, створюють своєрідну єдність. Це відбувається завдяки тому, що особистісна система цінностей завжди формується, базуючись на цінностях, які є домінуючи в конкретному суспільстві, а вони в свою чергу впливають на вибір індивідуальної мети кожної окремої людини і на визначення способів її досягнення.


Кривенко Вікторія


Рубрика "Погляд на себе або Обираємо цінності!"

Comments


МCL.info (Медіажурнал "Колорити Ліцею")

Створює необмежені можливості для обміну інформацією між ліцеїстами, вчителями та батьками. Сприяє навчанню, вихованню, розвитку, аналізу, спілкуванню, дослідженню, радіти життю!

СОЦМЕРЕЖІ

© 2019 МЕДІАЖУРНАЛ "КОЛОРИТИ ЛІЦЕЮ".  Сайт створений на Wix.com

bottom of page